Menu strony
 

Szukam wolontariusza

Wolontariat w kilku krokach:

Jeśli Ty, twoja organizacja: np. stowarzyszenia labo grupa  nieformalna prowadzicie bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej, możesz zwrócić się o pomoc wolontariacką.

Chcę to załatwić osobiście (wizyta w Lokalnym Centrum Wolontariatu)

Przyjdź do naszej siedziby przy ulicy Św. Ducha 5, porozmawiaj o wolontariacie oraz potrzebach Twojej organizacji/instytucji i na miejscu wypełnij kwestionariusz . Zostaniesz wpisany do naszej bazy danych.
BEZ OSOBISTEJ WIZYTY
Wyślij nam swoje zgłoszenie emailem lub pocztą tradycyjną (dział „Kontakt”)

Jeżeli zdecydujesz się na taką opcję, prosimy o przesłanie oferty pracy dla wolontariusza w następującej formie:

 

NAZWA ORGANIZACJI/INSTYTUCJI (wpisać pełna nazwę i adres instytucji/organizacji)

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI (wpisać główne cele jakie realizuje organizacja/instytucja, czym się zajmuje – obszar działalności – po prostu kilka zdań które zaprezentują organizację/instytucję i zachęcą wolontariuszy do współpracy z nią)

POSZUKUJE (wpisać czy chodzi o wolontariusza czy o pracownika na czas określony do projektu – jeżeli chodzi o wolontariusza zaznaczyć czy osoba ma być pełnoletnia czy wolontariusz może być niepełnoletni)

ZAKRES CZYNNOŚCI (opisać czytelnie przy czym wolontariusz ma pracować, jaka np. impreza lub jaki projekt w myślnikach najlepiej co ma podczas swojej pracy robić, np. praca w świetlicy środowiskowej zadania to: pomoc w nauce dzieciom ze szkoły podstawowej), praca w świetlicy środowiskowej zadania to: pomoc w nauce dzieciom ze szkoły podstawowej)

DATA WAŻNOŚCI OFERTY (czyli do kiedy wolontariusze lub osoby do pracy mogą się zgłaszać do instytucji/organizacji) praca w świetlicy środowiskowej zadania to: pomoc w nauce dzieciom ze szkoły podstawowej

CO DALEJ?

Twoja propozycja zostanie umieszczona na naszej stronie w ofertach pracy dla wolontariuszy oraz zostanie przesłana do wolontariuszy z naszej bazy danych.

Wolontariusz spotka się z pracownikiem centrum i skontaktuje się z organizacją/instytucją ze skierowaniem od nas. Potrzeba ta jest związana z prowadzeniem statystyk. W skierowaniu zamieszczona będzie prośba o potwierdzenie przez Instytucję/organizacje nawiązania współpracy z wolontariuszem.

Warunkiem jest wcześniejsze nawiązanie współpracy z Centrum Wolontariatu w Pleszewie.